Výber pozemku alebo prvý krok k Vášmu bývaniu

Rozhodli ste sa stavať dom a rozmýšľate, kde a aký pozemok kúpiť? Pozemok, ktorý kúpite a kde budete neskôr stavať Váš dom, je pravdepodobne ten, kde strávite zvyšok Vášho života. Pri výbere vhodného pozemku na stavbu domu si musíte zodpovedať niekoľko základných otázok. Článok bude teda viac o otázkach, ako o odpovediach.

 

zdroj: istockphoto.com

 

Začnime zo širšieho uhla pohľadu, ktorým je lokalita

Ako je situovaný vybraný pozemok, vzhľadom na Váš doterajší život? Ako ďaleko je od Vašich blízkych, rodiny, priateľov, školy Vášho dieťaťa a od Vašej práce? Akým spôsobom budete cestovať do práce? Budete ráno cestovať rýchlo, alebo čakať v ranej zápche? Stihnete zaviesť dieťa do školy a prísť včas do práce? Aká je občianska vybavenosť v okolí? Sú tam škôlky, prípadne školy pre Vaše deti? Je v blízkosti obchod, kde budete nakupovať, pošta, bankomat, lekáreň… Bude v blízkosti miesto, kam pôjdete po práci na stavbe na pivo? Dôležitá je aj otázka zelene a blízkosti prírody. Len málo ľudí chce bývať v lokalite, kde nie je žiadna, alebo len minimálna zeleň. Po zodpovední týchto otázok, získate základný prehľad o vybranej lokalite.

 

Po prečítaní tohto textu, by ste už určite mali mať prehľad, či je Váš pozemok vhodný, alebo v prípade, že pozemok ešte nie je vybraný, mali by ste aspoň okrajovo vedieť aké parametre si treba pri výbere všímať. Určite ale pre Vás je jednoduchšie to prekonzultovať, poprípade vyhľadať s nami, nakoľko sme v tom odborníci, ktorí sa s vami rady podelia o dlhoročné skúsenosti a poznatky